Fiat Punto Teknik İnceleme

şevki akbulut | 19 Nisan 2018 | Genel | 0 yorum

Otomobil dünyası içerisinde tercih edilen Fiat kalitesi ve kullanışlığı ile ön planda yer alıyor. Punto modeli ile araç sektörü içerisinde kullanıcısı memnun ediyor ve dinamik bir tasarım sağlıyor. Punto yalın tasarımı ile dikkatleri üzerine topluyor. Stil sahibi olmak isteyenler için özel olarak tasarlanmış olan bu modelin iç hacmi de bir o kadar konforlu. Benzinli 1.4 motora sahip olan bu model aradığınız performansı size kaliteli bir şekilde sunuyor.

Teknik Özellikleri

Azami güç 77 Bg olup, Tork gücü ise 115 nm’dir. 100 kilometrelik hıza 13,2 saniyede ulaşım sağlıyor. Bu oradan rakipleri arasında ön plana çıkmasına yardımcı oluyor. 5 ileri manuel şanzıman olan aracın vites geçişleri de oldukça kalitelidir. Sürüş esnasında kullanıcısı olumsuz olarak etkilemiyor. Bundan dolayı güvenilir bir kullanım sağlayabilirsiniz. Motor emisyon seviyesi Euro 6 olarak karşınıza çıkıyor.

Yakıt Tüketimi

Fiat Punto yakıt tüketimi konusunda da kullanıcı memnun ediyor. Ekonomik bir harcama yapması ile ön planda yer almakla beraber şehir içerisinde 7,4 litre harcama yapıyor. Bu oran şehir dışında 4,7 litredir. Karma harcaması ise 5,7 litredir.

Elektrik ayarlı aynalar, yan aynalarda buğu çözme özelliği bulunuyor. Konfor açısından ise ayarlanabilir direksiyon sistemi yer alıyor. ABS, EBD, BAS, ESP, ASR ve MSR gibi gelişmiş özellikleri bulunuyor. Ses yalıtımı açısından da oldukça kaliteli malzemeye sahip olması da ayrı bir avantaj taşıyor. Bundan dolayı bu araç modelini tercih ettiğinizde kaliteli bir kullanım elde edebilirsiniz.


Coprtying tüm hakları saklıdır.